Střípky

Završení dopravní výchovy

13.5.2024 strážníci naší MP na dopravním hřišti v Čelákovicích zajišťovali zkoušky na „průkaz cyklisty“ pro žáky 4. ročníků, kteří měli dopravní výchovu. Děti úspěšně složily jak testovou část, tak praktickou část zkoušky a můžou se těšit na to, že budou hrdými držiteli Průkazu cyklisty.

Záchrana kachní rodinky

4.5.2024 07:55 hod. nám oznámil občan, že u jednoho z domů se uhnízdila kachna i s káčaty. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že kachna zde čeká na své káčata, která spadla do kanálu. Proto strážníci otevřeli kanál a vlastníci prostředky vytahala mladé ptáky, a to i ty, kteří do kanálu padali během vyprošťování těch, co tam již spadli. Následně celou rodinku v přenosné kleci převezli k Labi, kde byla bezpečně vypuštěna.

Dům v plamenech

6.5.2024 05:20 hod. byla MP požádána HZS na asistenci při likvidaci požáru v ul. Konětopská. Strážníci na místo dorazili a začali zajišťovat místo hasebních prací a okolí proti vstupu osob a informovaní obyvatel okolních domů. S ohledem na místo, nebylo nutné usměrňovat dopravu.

Seděl na obrubníku

30.4.2024 03:27 hod. si operátorka kamerového systému povšimla, že na brandýském náměstí sedí muž na obrubníku u autobusové zastávky a nohy má do vozovky, Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že muž je mírně podnapilý, Tak mu doporučili, aby si sedl na lavičku na zastávce, což muž učinil.

Uprchlá koza

27.4.2024 08:15 hod. nám bylo telefonicky oznámeno, že na u Martinovské ulice běhá černá koza. Po nedávném zážitku, kdy strážníci na této ulici našli při hlídce krávu, pochopili, že se nejedná o žert a vyjeli na místo. Následně se povedlo kozu nahnat do kouta u domu a kozu za pomoci odchytové sítě kozu odchytit. Mezitím se na základě informace na FB na místo dostavil majitel, kterému koza utekla z ohrady.

Zapomenuté náboje

27.4.2024 v 10:35 hod. se na služebnu MP dostavil muž, který sdělil, že v ul. Jiráskova, nalezl sáček s broky a náboji. Hlídka MP ihned vyrazila na místo, kde zjistili, že se jedná o několik nábojnic do brokových a vojenských zbraní. Hlídka zajistila místo nálezu a na místo přivolala Policii ČR, která je převzala k dalšímu postupu.

Jak se to mohlo stát

24.4.2024 17:05 hod. jsme byli požádáni o pomoc hlídce Policie ČR, která řeš í jiný případ a je nutné zajistit případ, kdy muž měl skočit do výlohy na náměstí. Policisté již přivolali záchranáře a sami dojedou, jak to bude možné. Po příjezdu na místo strážníci našli na místě muže, který byl poraněný, ale odmítal ošetření a řekl, že do výlohy spadl omylem. Po příjezdu policistů se toto nepodařilo vyvrátit, a tak věc bude řešena jen jako škodní událost.