Střípky

Řidič kamarád – fantóm

3. 4. 2022 02:44 nám oznámila občanka, že ulici Květnová stojí vozidlo, které má utržené kolo a okolo vozu se pohybují dvě osoby, které jeví známky podnapilosti. Na místě se nacházel muž, který tvrdil, že on vozidlo neřídil, vozidlo údajně řídil jeho kamarád, ale kterého nezná. Následně bylo zjištěno, že vozidlo cca 60 m před místem, kde vozidlo zůstalo stát, najelo na chodník a srazilo dopravní značku a došlo k vylomení kola a poškození spodní části vozidla, ze kterého začaly unikat provozní kapaliny. Na místo byli povoláni hasiči, kteří zajistili únik kapalin. Dále byli přivoláni dopravní policisté, kteří si převzali vyšetřování […]

Pozorný soused je lepší jak kamery

31. 3. 2022 22:31 nám oznámil občan, že v ul. J. Macháčka je na pozemku otevřená buňka, ve které se svítí a je vidět nářadí. Takže by toho mohl někdo využít a něco odcizit. Hlídka na místě provedla kontrolu buňky, kdy nikdo nebyl nikde nalezen, stopy vloupání taky nebyly nalezeny. Proto byl cestou Policie ČR zjištěn telefon na majitele, který byl vyrozuměn o věci a dostavil se na místo a buňku uzamkl.

První pomoc zraněné ženě

27. 3. 2022 22:30 při hlídce v ul. Královická si strážníci povšimli muže, který se máváním rukou snažil zastavit vozidla. Po příjezdu k muži, bylo zjištěno, že se snaží již cca 10 minut zastavit vozidlo, protože jeho známá upadla a leží na zemi a nejeví známky života. Žena ležela na zemi a pod hlavou měla kaluž krve. Poté začal strážník zjišťovat, zda u ženy jsou životní funkce, což se podařilo a žena po chvíli i nabyla vědomí. Následně sdělila, že se jí udělalo nevolno a upadla. Před tím vypila trochu alkoholu. Přitom strážník prováděl úkony, dle pokynů záchranářky na tísňové lince. Následně […]

Další ,,polovraky“ zmizí z ulic

22. 3. 2022 9:33 byli při hlídkové činnosti kontaktováni naši strážníci s tím, že v ulici Zahradnická stojí dvě vozidla, která patrně nemají platnou technickou prohlídku a proto, by neměla stát na veřejném parkovišti. Hlídka na místě zjistila, že se zde skutečně nachází dvě vozidla. Proto byla provedena jejich perlustrace a byl zjištěn kontakt na jejich majitele. V obou případech bylo přislíbeno, že vozidla z ulice zmizí. Toto si pohlídáme a případně se bude řešit nucený odtah na náklady provozovatele.

Mistr bas(ů)

21. 3.2022 18:40 nám oznámila ostraha hypermarketu na Zápské ulici, že mají záchyt mladíka, který se pokus o krádež. Po příjezdu na místo hlídka vytěžením všech zúčastněných, zjistila, že mladík na prodejně vyprázdnil dvě přepravky od piva a pronesl je vchodem a zde je vrátil a na informacích požadoval vyplacení částky 200,-Kč. Hlídka si prohlédla i kamerový záznam celé události a mladíkovi místo zálohy vydala pokutový blok na 1500,-Kč.

Strážník se obětoval

18. 3. 2022 17:37 naše hlídka projížděla ulicí M. Švabinského a v blízkosti zastávky si strážníci všimli dýmu vycházejícího z odpadkového koše. Došlo zde patrně k iniciaci ohně nedopalkem a tak jedem ze strážníků bez přemýšlení a pln odhodlání doběh ke koši a za použití vlastního nápoje, cca 1 litrem koš uhasil. Nikdo nebyl po celou dobu zákroku zraněn a mimo vypotřebovaného nápoje, nevznikla ani škoda na majetku. Díky kolego za Tvou oběť Jendo :-).

Besedy k prevenci kriminality

V týdnu od 8. 3. – 15. 3. 2022 byly v boleslavské základní škole, se žáky osmi tříd (7. a 8. ročník) provedeny besedy s preventistou MP, na téma Mládež a paragrafy. Žákům byla vysvětlena úskalí první odpovědnosti a nejčastější protiprávní jednání, kterých se týkají jejich vrstevníků. Také bylo dětem vysvětleno, jak se vyvarovat rizikovému chování a jeho důsledky pro další život mladého člověka.  Žáci zaslouží pochvalu za pozornost i zvídavé dotazy, které při besedě padly.