Střípky

Záchranná akce

10. 9. 2022 11:35 nám oznámila žena, že se nemůže dovolat svému otci a že bydlí na Slovensku. Dále uvedla, že se její otec špatně pohybuje a je nemocný. Hlídka ihned tedy vyrazila na adresu, kterou oznamovatelka uvedla.  Zde se nedalo dozvonit ani dobouchat a proto se strážníci začali zajímat, kdy muže viděli naposledy sousedé. Bylo sděleno, že to již bude tak dva dny. Protože za dveřmi bytu cítit zápach, tak strážníci na místo povolali Policii ČR. Policisté rozhodli, že bude nutné byt otevřít a proto byl přivolán zámečník. Tento zajištěné dveře otevřel a strážnicí a policisté se zdravotníky vstoupili […]

Já nic, já muzikant

9. 9. 2022 19:16 hlídce při výkonu činnosti oznámila občanka, že v ul. Na Kopečku se má pohybovat muž, který odcizil jiné ženě housle. Hlídka na místě skutečně potkala muže, který nesl pouzdru na housle. První muž tvrdil, že to je jen pouzdro, ale po otevření, tam skutečně byly housle. Proto strážníci na místo přivolali hlídku Police ČR, která krádež houslí vyšetřuje a ta si muže převzala i s houslemi.

Perný víkend

3. a 4. 9. 2022, což byla sobota a neděle, se naši strážníci věnovali převážně dohledu nad akcemi pořádanými ve městě. Započalo to návštěvou premiéra ČR ve městě, kdy dle pokynů ochranné služby dohlíželi nad dodržování veřejného pořádku a plynulost silničního provozu. V odpoledních a večerních hodinách jsme se věnovali kontrolní činnosti v zámecké zahradě, kde probíhala kulturní akce. V neděli tato akce pokračoval Food Festivalem. Veškeré akce se obešly bez vážnějších potíží.

Rudolf je lapen

1. 9. 2022 v 13:55 nám oznámil občan, že má doma páva a že se mu ho podařilo zavřít na terase. Hned nám bylo jasné, že se jedná o pavího fantóma Rudolfa a proto jsme na místo vyrazili a povolali si odborníka na velké ptáky, místního kastelána. Takže skvělou spoluprací občana, strážníka Hrdličky a kastelána se podařilo Rudolfa odchytit a zajistit. Nyní bude umístěn do zámecké šatlavy za ty marné pokusy místních biřiců jej lapit. I když kastelán nám slíbil to, jen to že bude bezpečně ubytován, tak aby neohrožoval hlavně sám sebe.

Agresor zadržen

30. 8. 2022 v 23.31 nám oznámila obsluha kasina na brandýském náměstí, že se do kasina domáhá vstupu muž, který má v ruce nůžky a oni mají obavy. Hlídka vyrazila na místo a po příjezdu si strážníci všimli, že u zastávky u lékárny stojí sanitní vůz a provádí zákrok. Proto se ihned jeden strážník vydal na místo a druhý ověřil, že u kasina už nikdo není. U lékárny již probíhalo ošetření muže, který měl zranění na krku. Následně svědkyně označila muže, který se pohyboval na místě, že tento bodl zraněného do krku nůžkami, které byly v krvi na místě činu. Muž byl následně omezen […]

Opilá, raněná a agresivní – co víc si přát

27. 8. 2022 v 19:00 nám bylo oznámeno, že v ul. Plantáž leží opilá a agresivní žena a tato je zraněná. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že žena je v silně podnapilém stavu, teče ji z nosu krev a není schopná pohybu. Ženě byla poskytnuta první pomoc. Žena byla celá promočená a třásla se zimou, tak ji byla poskytnuta termofólie a byla přivolána záchranka, která ji převezla do nemocnice v Praze.    

Bylo to neškodné

24. 8. 2022 v 15:54 nám oznámil muž, že na sídlišti, v ul. Jasanová nalezl sáček s obsahem neznámého bílého prášku. Hlídka po příjezdu na místo sáček zabezpečila a předala Policii ČR k dalšímu šetření. Později nám bylo policisty sděleno, že se nejednalo o žádnou nebezpečnou látku.