Střípky

Dodávka v jízdním pruhu

10.1.2023 v 16:10 si hlídka povšimla odstaveného dodávkového vozidla, na ul. Boleslavská, kousek před semafory. S ohledem na místo, kde docházelo k zhuštění dopravy, strážníci začali usměrňovat v místě dopravu. Také bylo zjištěno, že vozidlo je zde odstavené z důvodu poruchy a došlo k blokaci kol, tak nemůže být vozidlo odstaveno na jiné místo. Pozdě odpoledne vozidlo bylo odtaženo a doprava plně obnovena.

Hráči v akci

9. 1. 2023 ve 22:50 nám oznámila občanka, že v boleslavské části, nedaleko od restaurace U Modré hvězdy již nějakou dobu stojí bílá dodávka a v ní sedí dvě osoby a přijde ji jako by se jednalo o tipaře. Po příjezdu na místo bylo zjištěné, že se jedná o muže bydlící nedaleko od místa a pouze ve vozidle hráli hry na mobilu. Ještě byla provedena pro jistotu perlustrace osob a poté strážníci z místa odjeli, s informací, jak jejich hraní v autě působí na okolí.

Přepadla ji únava

8. 1. 2023 v 9:35 nám bylo oznámeno, že v blízkosti kasáren, stojí zaparkované, nastartované vozidlo označené jako TAXI. Po příjezdu na místo hlídka ve vozidle nalezla ženu, která byla provozovatelkou vozidla. Ta kolegům sdělila, že dovezla na místo zákazníka a přišla na ní únava, proto se chvilku natáhla na zadní sedačce. Strážníci ženě provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem a následně ji doporučili, najít jiné místo na odpočinek.

Co lidi nenapadne

1. 1. 2023 20:00 si strážníci povšimli, že na Masarykově náměstí dvě ženy využily otevřené šachty s rozvodnou pro kiosek na náměstí a nabíjejí si zde své mobilní telefony. Z toho důvodu okamžitě vyzvali ženy, aby si odpojily svá zařízení. Poté byla zjištěna totožnost pro případ následného zjištění nějaké škody. Místo šachty bylo vyznačeno vymezovací páskou a v pracovní den, toto bude nahlášeno na příslušný odbor, aby se věc vyřešila.

Římské svíce „v akci“

28. 12. 2022 19:28 spatřila operátorka na kamerách skupinu mladých lidí, jak po sobě střílí zábavní pyrotechnikou na Masarykově nám. A protože hrozilo zranění některých z aktérů nebo kolemjdoucích, na místo ihned dorazila hlídka MP. Zde našla uvedenou skupinu a okamžitě jejich zábavu ukončila. Všem bylo vysvětleno, jak se se zábavnou pyrotechnikou zachází (jeden ze strážníků je bývalý pyrotechnik PČR) a byla zjištěna jejich totožnost, pro případ, že by byla dodatečně zjištěna nějaká škoda. Jeden z mladíků nemohl svou totožnost hodnověrně prokázat, tak byl převezen ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Zde si jej, s ohledem na jeho věk, následně převzala matka, které […]

Chvilkové pátrání

21.12.2022 15:10 se na hlídku MP obrátila žena, že hledá svého nezletilého syna, který nepřišel ze školy. Poté bylo zjištěno, že chlapec si ve škole vyměnil se spolužákem školní brašnu i s mobilem, a proto se mu nedalo ani dovolat. Strážníci ženě doporučili, aby věc oznámila Policii ČR. Žena tedy sdělila, že ještě projde trasu, po které syn chodí. Strážníci zůstali u domu dětí a mládeže, kam měl chlapec jít na kroužek. Po osmi minutách skutečně k MDDM přišel chlapec, který odpovídal popisu, a tak jsme zavolali maminku, která dojela na místo a syna si převzala.

Ledovka úřadovala

20. 12. 2022 v 10:00 boleslavská hlídka při své činnosti poblíž ul. Okružní spatřila starší ženu, která upadla na ledovce. Strážníci pomohli ženě na nohy a protože nebyla daleko od domova, tak ji pomohli dojít domu. Protože paní měla viditelné zranění na hlavě, byla jí přivolána záchranná služba. Lékařka ženě ránu ošetřila, poučila ji o tom, kdy vyhledat lékaře. Poté byla předána rodině do péče.