Střípky

Klíče v zapalování

05.09.2019 v 12:36 hod. bylo občanem na MP oznámeno, že u něj před domem, ve Výletní ulici stojí již 4 dny vozidlo a má klíčky v zapalovaní. Strážníci na místě provedli perlustraci vozidla a nebylo zjištěno, že by bylo odcizeno, nebo jinak napadeno trestnou činnosti a byl zjištěn majitel vozu. Tento sdělil, že klíče ve voze zapomněl on a neshledal žádné poškození nebo ztrátu věcí z vozidla.

Dopaden při činu

03.09.2019 ve 22:55 hod. při hlídce strážníci zjistili, že podezřelý muž vniklo do prodejny tabáku ve Staré Boleslavi, poté co dlažební kostkou rozbil sklo dveří. Muže, recidivistu (50let) strážníci na místě omezili na osobní svobodě, za užití donucovacích prostředků. Poté byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala. Muže strážníci eskortovali na policejní služebnu k dalším úkonům. S ohledem na to, že muž byl nakažený přenosnou nemocí a strážníci přišli do kontaktu s jeho krví, museli strážníci provést důkladnou desinfekci.

Kouření obtěžuje vaše okolí

03.09.2019 v 21:17 hod. bylo přijato již několikáté oznámení o podezřelém muži v okolí ulice Výletní, kdy tento má předstírat telefonní hovor a kouření a skrývat se mezi vozidly. Hlídka na místo dorazila vzápětí a konečně se jí muže podařilo nalézt a vytěžit ho. Bylo zjištěno, že se jedná o syna souseda oznamovatele a chodí sem kouřit, protože doma kouřit nesmí a tak si u toho i občas zatelefonuje. Oznamovatel byl o věci informován, aby již neměl obavy, že se jedná o nějakou závadovou osobu.

Vařila maminka kašičku…

03.09.2019 ve 12:55 hod. jsme byli požádáni Policií ČR o prověření události, kdy mladá žena volala se žádostí o pomoc, kdy se jí ve Staré Boleslavi, Na Kloboučku zabouchly dveře, které ji uvěznily v samostatné místnosti bytu ve třetím patře. V bytě zůstaly dvě malé děti a na sporáku žena vařila vodu. Na místo byla povolána i jednotka hasičů, kteří byt otevřeli a žena byla vysvobozena z místnosti. Po prověření, že vše je v pořádku, všechny složky z místa odjely.

Příliš dlouhý nákup

01.09.2019 ve 13:30 hod. jsme přijali telefonické oznámení od ženy, která uvedla, že její manžel nakupoval v areálu Norma ve Staré Boleslavi a zdržel se tam a byl personálem, při ukončení prodejní doby, uzamčen v obchodě. Hlídka dorazila na místo,  zjistila telefonní číslo na majitelku obchodu a zkontaktovala jí. Ta se dostavila na místo a odemkla obchod, a muž mohl odejít.

Hra s ohněm

31.08.2019 v 19:49 hod. bylo telefonicky oznámeno pracovníkem zámku, že v křížení ulic Plantáž a Královická vyhází plameny z kontejneru na tříděný odpad. Na místo byla vyslána hlídka a zde ve spolupráci s Policií ČR byl zjištěn nezletilý podezřelý, který bude nadále ve věci prošetřován.

Převoz muže do nemocnice

24. 08. 2019 v 15:30 hod. jsme prováděli výpomoc při ověření oznámení Policie ČR o to, že v ul. Poblíž náměstí v Brandýse, v zaparkovaném voze leží muž a stěžuje si na bolest hlavy. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o muže, který jevil známky užití alkoholu nebo jiné návykové látky, ale protože muž nekomunikoval a pouze vydával různé zvuky, byla na místo přivolána záchranná služba. Dle sdělení záchranářů muž vykazuje známky zranění nebo nemoci a proto bylo rozhodnuto o jeho převozu do nemocnice v Praze, kdy byli strážníci požádáni o asistenci při převozu.