Střípky

Opatrnosti není nikdy dost

7. 6. 2022 23:50 nám oznámila občanka, že v ul. Vestecká stojí podezřelá dodávka. Ze které vystoupili dva muži a chodí po okolí. Ona se obává, aby nešlo o „tipaře“ domů k vykradení. Hlídka dorazila na místo a vozidlo našla před ubytovnou a následnou prověrkou okolí našla i uvedené dva muže. Tito prokázali svou totožnost a bylo zjištěno, že jen roznáší volební tiskoviny do poštovních schránek.

Zapomněl se u čištění trusu

2. 6. 2022 v 18.00 volal pracovník správcovské firmy, zda by nemohli strážníci odemknout budovu úřadu, protože tam byl omylem uzamčen pracovník, který čistil trus ve věžičce úřadu a nemůže se dostat ven. Strážníci přijeli na místo a muže z budovy vypustili.

Jak od Olympiku, hodit klíče do kanálu…

2. 6. 2022 11:20 volala žena, že ji v ul. A. Kalvody spadly klíče do kanálu a ona nemá náhradní a žádala, zda by ji kolegové nemohli nějak pomoci. Strážnicí vyrazili na místo, aby ověřili možnosti jak pomoct. A protože jsou to siláci, tak zvedli víko kanálu a klíče v kanále nalezly a předali je šťastné majitelce.

Na co lidi nepřijdou…

2. 6. 2022 8:00 operátorka kamerového systému parkovacího domu, již poněkolikáté zaznamenala pohyb muže a ženy, kteří do boxu na elektrokola ukládali různé věci, jen ne kolo. Hlídka na místě zastihla muže, který hlídce ukázal box, kde měl skutečně kolo. Po 20 minutách operátorka u druhého boxu viděla ženu, která tam ukládala věci. Hlídka ji zastihla na místě a žena jim ukázala obsah boxu. Bylo tam vše, jen elektrokolo ne. Tak ženě bylo nakázáno, aby urychleně vyklidila box, s tím, že nejde o úschovnu veteše a používala ho pouze pro jeho účel.

Etylická ebrieta v akci

30. 5. 2022 13:58 prováděli strážníci hlídkovou činnost hod v ulici Jiřího Macháčka, když si povšimli muže, který se snažil pomoci druhému muži, který měl zjevné, krvácející zranění na zadní části hlavy. Strážníci zastavili a zraněnému poskytli první pomoc a obvázali mu ránu, aby se zastavilo krvácení. Následně byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu zraněného. Ta vyšla s výsledkem 2,31‰. Poté se již na místo dostavili záchranáři a muže si převzali a odvezli k ošetření.

Pomalí pobudové

29.5.2022 10:45 bylo oznámeno, že u vchodu do prodejny ve Staré Boleslavi je skupinka tří osob, které se nevhodně chovají a obtěžuje to zákazníky. Výzvy ostrahy prodejny nebraly vážně. Ihned při příjezdu strážníků se osoby vydaly z místa pryč, s tím, že chtěly odejít, jen to nebylo tak rychlé. Strážníci jim vysvětlili pojem vykázání ze soukromého prostoru. I když se asi zase brzy setkáme.

Nemáte na ulici vůz bez technické?

27. a 28. 5. 2022 byla strážníky nalezena další dvě vozidla, která měla již delší dobu propadlou technickou a tak nemají možnost parkovat na veřejných parkovištích města. Strážníci obě vozidla označila vylepením výzvy k odstranění vozidla z vozovky. Pokud tak nebude učiněno do dvou měsíců, udělá tak správce komunikace. Ovšem na náklady provozovatelů.