Střípky

Vyproštění asistenčního psa

4.2.2023 21:00 se na nás obrátila žena ze Staré Boleslavi, s tím, že její dcera je upoutána na invalidní vozík a má asistenčního psa. Tento spadl do výkopu na jejich zahradě a ony ho nemohou dostat ven. Hlídka po příjezdu zjistila situaci a i fakt, že pes se bez pomoci z výkopu nedostane. Proto jeden ze strážníků vlezl do výkopu a psa vyzvedl ven. Pejsek z toho vyšel bez zranění a mohl se vrátit do služby, stejně jako naši strážníci.

Stříkačky v odpadu

2. 2. 2023 v 14:15 hod. se na naši hlídku obrátili pracovníci TSBB, že při úklidu prostoru za garážemi v ul. Zahradnická, nalezli tři kusy injekčních stříkaček. Hlídka po příjezdu na místo, tento materiál bezpečně umístila do sběrného kontejneru a následku bude zlikvidován jako nebezpečný odpad cestou nemocnice.

No co, mýliti se je lidské…

30. 1. 2023 v 23:20 hod. nám oznámil muž z brandýského sídliště, že má před dveřmi nějakou ženu, která se domáhá vstupu do jeho bytu. Po příjezdu na místo hlídka zde skutečně našla spící podnapilou ženu. Následnou kontrolou totožnosti bylo zjištěno, že si žena spletla vchody. Proto ji strážnici dovedli domů a předali manželovi.

Tajemný kufr plný odpadků

25. 1. 2023 v 17:40 hod. nám bylo oznámeno, že ul. Kaštanová, nedaleko kontejnerů stojí již několik hodin kufr. Hlídka na místě zjistila, že kufr má poškozené zapínání. Otvorem bylo vidět, že se zde nachází nějaký textil. Po otevření množství starých novin, prázdná lahev a igelitová taška se starými oděvy. Bylo patrné, že někdo nedonesl odpad až do nádoby. Tak strážník obsah kufru roztřídil a naházel je do správných kontejnerů.

Spáč v parku byl hledaný

16. 1. 2023 v 12:15 jsme byli Policií ČR požádáni o prověření oznámení o spícím muži v Central parku. Hlídka na místě nalezla muže, který hlídce řekl, že čeká na kamaráda a byl unavený, proto se natáhl. Mladík u sebe neměl žádný doklad totožnosti, tak byla perlustrace přes Policii ČR, kdy bylo zjištěno, že po muži je vyhlášeno celostátní pátrání a touží po něm policisté z Mladé Boleslavi. Proto byl mladík eskortován k policistům, kteří zajistí, že se dostane tam kde po něm pátrají a možná nebude muset spát u nás v parku.

Za napomenutí rány

14. 1. 2023 v 5.58 hod. nám telefonem oznámila občanka, že na náměstí byl napaden její známým neznámými mladíky. Hlídka přijela na místo a zde byl nalezen muž sedící na schodech jedné z provozoven. Muž byl zjevně zraněn v obličeji, proto mu strážníci přivolali záchrannou službu. Mezitím muž sdělil, co se na místě stalo. Napomenul tři mladé muže, kteří polévali výlohu mlékem, přičemž následně byl napaden ranami mladíků a následně byl strčen tak, že neudržel rovnováhu a spadl do výlohy. Strážníci proto věc předali Policii ČR k prověření. Po předání muže záchranářů jsme ještě prověřili popsanou trasu, a okolí místa činu, ale bohužel […]

Dodávka v jízdním pruhu

10.1.2023 v 16:10 si hlídka povšimla odstaveného dodávkového vozidla, na ul. Boleslavská, kousek před semafory. S ohledem na místo, kde docházelo k zhuštění dopravy, strážníci začali usměrňovat v místě dopravu. Také bylo zjištěno, že vozidlo je zde odstavené z důvodu poruchy a došlo k blokaci kol, tak nemůže být vozidlo odstaveno na jiné místo. Pozdě odpoledne vozidlo bylo odtaženo a doprava plně obnovena.