Střípky

Mstitel zlodějem

7.4.2024 12:35 hod. jsme byli požádáni hlídkou Policie ČR při zákroku proti muži s nožem v jednom z obchodů na Pražské ul. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná muže, který již byl několikrát trestán. Následně hlídkám sdělil, že byl okraden o mobilní telefon a v obchodě si chtěl opatřit krádeží teleskopicky obušek a s pachateli si věc vyřídit. Obušek ale nenalezl mezi zbožím, tak si opatřil boxer s nožem a při tom byl přistižen obsluhou, načež se strhla hádka. S ohledem na recidivu, si muže následně odvezla policejní hlídka na služebnu.

Zajištění péče psa po nehodě

6.4.2024 21:40 hod. nás požádala občanka o převzetí psal, kterého měla s sebou ve vozidle a měla dopravní nehodu a bude odvezena do nemocnice. Strážníci přijeli ihned na místo, psa převzali a dohodli se s přítelem majitelky psa, že si pro něj dojede a postará se o něj.

Bylo to trochu jinak…

5.4.2024 16:20 hod. nám oznámil pracovník charity Na Dolíku, že před charitou leží žena. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že žena není opilá ani pod vlivem jiné látky, ale že má silnou artrózu, která ji neumožnila pohyb. Žena požádala, zda by nemohla chvilku posedět, že se to zlepší. Proto ji správce charity poskytl židli, kde žena počkala, až přejdou bolesti.

Dělal si z nás blázny

5.4.2024 20:45 hod. nám oznámil rybář, že b ul. U Jezera je nějaký podezřelý muž, který chodí okolo vozidla Š-Fabia. Po příjezdu na místo byl muž i jeho společnice dotázáni co zde dělají. Ani jeden z nich u sebe neměl doklady a mladík tvrdil, že vozidlo je jeho dědy, na kterého čekají, aby je odvezl. Perlustrací bylo zjištěno, že muž má vyslovený zákaz řízení a že vozidlo není odcizené. Muži bylo proto sděleno, že má zákaz řízení, tak aby ho nenapadlo z místa odjet. Muž sliboval a dušoval se že to jistě ne. I tak mu strážníci nevěřili, a tak z místa odjeli […]

Zbitý muž na sídlišti

1.4.2024 v 22:44 hod. nám oznámil velmi rozrušený muž, že na brandýském sídlišti našel muže, který je zraněný na hlavě. Strážníci po příjezdu na místě ihned poskytli první pomoc zraněnému muži a uklidnili oznamovatele, aby byl schopen říct, co se zde stalo. Ten ovšem moc nevěděl, protože reagoval na křik a šel se podívat ven. Zraněný muž hlídce sdělil jisté indicie k útočníkovi. Po chvilce se na místo dostavila záchranná služba a Policie ČR. Záchranáři si převzali muže do péče a policisté započali vyšetřování pokusu těžkého ublížení na zdraví.

Opilé Velikonoce

1.4.2024 14:15 hod. strážníci při pěší hlídce na Pražské ulici nalezli na lavičce spící páreček. Následně po probuzení, bylo jasné, že ke spánku si pomohli alkoholem. S ohledem na to, že byli schopni komunikovat a chodit, bylo páru doporučeno velikonoční nadílku vyspat doma.

Psychóza udeřila

30. 3. 2024 v 14:15 hod. se na strážníky při pochůzce obrátila žena, které sdělila, že se na ní obrátila o pomoc žena na invalidním vozíku a mluvila o násilí od partnera, ale chovala se velmi agresivně, nadávala a celkově byla zmatená. Strážníci ženu našli a zkoušeli s ní navázat kontakt. Tato nevěřila, že jsou to skuteční strážníci a vůči nim byla agresivní a chovala se jak v amoku. Proto byla na místo přivolána záchranka, kdy i na lékařku žena slovně útočila a bránila se, že ji chtějí unést. Lékařka dle příznaků určila, že se jedná o toxickou psychózu, způsobenou užitím drog. Následně […]