Střípky

Tak jak to bylo?

6. 11. 2022 v 22:47 nám bylo oznámeno, že na Masarykově náměstí, u lékárny se má prát víc lidí. Hlídka ihned na místo vyrazila. U městského úřadu stála hlídka PČR, a na náměstí se nikdo nenacházel a byl klid. Proto hlídky zahájily pátrání v okolí. Následně strážníci v blízké provozovně nalezli muže od krve, který sdělil, že jej napadli tři muži a dal hlídce popis. Muži byla přivolána záchranka a převzali si jej policisté. MP začala dle popisu hledat v okolí podezřelé. Tyto osoby se podařilo nalézt v ul. Tyršova. Jednalo se o cizí státní příslušníky, kteří sdělili, že oni byli napadeni nějakým mužem […]

Když člověk nemůže, MP mu pomůže

5. 11. 2022 17:00 nás požádal muž o pomoc, kdy potřeboval zvednout svou tchyni, která upadla a sama se nezvedne a on sám má zdravotní potíže a tak to nezvládne. Hlídka přijela na místo, se svolením muže vstoupila do bytu a ženu strážníci zvedli a následně ji pomohli na lůžku. Na ženě nebylo zjištěno žádné zranění, ale i tak byli všichni poučeni, že v případě následných zdravotních potíží mají volat záchranku.

Procházka se psem

28. 10. 2022 14:22 nám bylo oznámeno, že občan odchytil psa, který již tři dny běhal po zahrádkářské kolonie u Labe a občas jevil známky agresivity. Hlídka po příjezdu psa převzala, ale s ohledem na jeho strach při nakládce do služebního vozu se strážníci rozhodli, že jej jeden strážník dovede na vodítku do kotce. Takže pokud jste viděli strážníka se psem, nebyl to psovod se služebním psem, ale jen strážník, který chtěl předejít stresu pejska. Poté se na služebnu dostavil majitel a doložil vlastnictví očkovacím průkazek, kde bylo uvedeno i číslo čipu.

Kontroly hřbitovů v dušičkovém čase 

Tak jako každoročně, naše MP zvýšila dohled na obou hřbitovech v našem souměstí. Ten se provádí preventivní pochůzkovou činnost na hřbitovech a to jak v provozní, tak i mimo provozní dobu. Chceme tím předcházet okrádání návštěvníků o osobní věci a odcizování vzpomínkových předmětů, jako je květinová výzdoba, věnce a smuteční osvětlení míst posledního odpočinku. Kontroly byly také prováděny k okolí, kde motoristé zanechají svá auta, tak aby nedocházelo k jejich poškození, vykradení nebo krádežím vozidel a také, aby řidiči neponechávali své vozy v místech, kde by to mohlo způsobit komplikace v dopravě v okolí hřbitovů. Také jsme oslovovali návštěvníky hřbitovů, aby byli […]

Parkovací dům není hřiště

22.10.2022 15:55 při hlídkové činnosti bylo v parkovacím domě, ve výjezdu nalezeno 8 dětí, do 10 let, které si zde jen tak posedávaly a povídaly si. Strážníci dětem vysvětlili nebezpečnost jejich jednání a i to, že pohyb pěších a natož dětí je v parkovacím domě zakázán. Děti uposlechly a z místa ihned odešly.

Pomoc ženě v nesnázích

22. 10. 2022 15:33 nás osobě požádala žena o pomoc. Zasekly se ji dveře domu a klíče jsou v zámku uvnitř. Hlídka se pokusila získat telefonní číslo, ale toto se nepovedlo. Proto jsme požádali o pomoc kolegy z Kostelce nad Labem, kde dcera bydlí, aby ji uvědomili o vzniklé situaci. Následně nás kolegové informovali, že zprávu předali a dcera oznamovatelky jeden na místo s klíči. Po jejím příjezdu ženy vstoupily do domu bočním vchodem a již si věc vyřešily samy.

Pozorní občané našli muže v pátrání

21. 10. 2022 16:17 jsme byli informováni pracovníky zámku, že se na nádvoří pohybuje muž, který se podobá muži, který se dne 20. 10. 2022 pokusil vloupat do rodinného domu. Hlídka po příjezdu na místo, prošla všechny neuzamčené prostory zámku na WC, byl nalezen muž, kterého strážníci bohužel už znají pro jeho závadovou minulost. O věci byla ihned informována Policie ČR, která požádala o převoz muže na policejní stanici, kdy si s ním rádi promluví.