Spadla klec, agresor skončil ve vazbě

Praha venkov – VÝCHOD – Během dvou týdnů páchal jak majetkovou, tak násilnou trestnou činnost.

Na policejní služebně skončil v rukou brandýských kriminalistů šestatřicetiletý muž, který se na Brandýsku dopustil více trestných činů.

V polovině měsíce května vešel minimálně ve třech případech muž do obchodního domu v Brandýse nad Labem, kde si vždy vybral různé zboží a bez zaplacení nákupů z obchodů utekl. Při jeho posledním způsobu nakupování byl 15. května zadržen ostrahou obchodu a předán mužům zákona. Celková hodnota odcizeného zboží se vyšplhala na částku přes dvě desítky tisíc korun.

Jeho pokračující majetková trestná činnost byla krátce na to obohacena i násilnou. Během květnového dne, kolem půl šesté odpoledne, bezdůvodně pokřikoval a slovně napadal šestadvacetiletého muže, který znal útočníka od vidění. Během nadávek se k němu rozeběhl, zaútočil na něho pěstmi a povalil ho na zem. Než z místa utekl, stihl poškozenému sebrat osobní věci.

Ještě téhož dne na chodníku v Brandýse nad Labem fyzicky napadl dalšího čtyřiatřicetiletého muže, kterému způsobil zranění v oblasti hlavy. I s tímto poškozeným se útočník od vidění znal.

Násilí se dopustil ještě v dalším případě, když neoprávněně vnikl v Brandýse nad Labem do obydlí ke čtyřiatřicetiletému známému, kterého znal útočník díky přítelkyni poškozeného. Po fyzickém napadení se poškozený musel nechat ošetřit v nemocnici.

Po zadržení a prošetření všech skutečností kriminalisté agresorovi sdělili obvinění ze spáchání pokračujícího zločinu krádeže za doby trvání nouzového stavu, zvlášť závažného zločinu loupežepřečinu porušování domovní svobody a ublížení na zdraví. Podezřelý agresor má bohatou trestní minulost s více jak deseti záznamy v trestním rejstříku. Začátkem letošního roku byl propuštěn z výkonu trestu právě za majetkovou a násilnou trestnou činnost.

Nyní mu za spáchané skutky hrozí pobyt za mřížemi až na deset let.

Na základě podaného podnětu kriminalistů podal státní zástupce návrh na vzetí agresora do vazby, čemuž soud vyhověl.

por. Mgr. Eva Hašlová
4.6. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    4.6.2020