Škodná na posedu

7. 5. 2023 17:25 se na nás obrátil člen mysliveckého sdružení, že mu nějaký nezvaný host, obsadil posed kazatelnu, která stojí za stadiónem v Houštce. Hlídka na místo s myslivcem vyrazila a skutečně zde nezvaného hosta nalezla. Te sdělil, že byl nedávno propuštěn z vězení a nemá kde bydlet, tak objevil tuto možnost noclehu. Po jeho perlustraci, která byla negativní, bylo muži doporučeno, kde si může požádat o pomoc a aby se z místa odstěhoval a uklidil nepořádek, který udělal. To uposlechl a při dalších kontrolách už na místě nebyl.

Nedobytný zámek

5. 5. 2023 20:30 hod. nám volala občanka se žádostí o pomoc. Je na boleslavském náměstí a zamkla si kolo zámkem a nyní ji nejde odemknout a nemůže z místa odjet. Hlídka přijela na místo a zjistila, že se jedná o nějakou závadu na zámku. Proto dojeli k dobrovolným hasičům a zde si půjčili pákové kleště. Těmi potom bylo přestřiženo lanko a žena si mohla své kole odvézt.

Přiznání je polehčující okolnost

27.4.2023 ve 20:25 hod. se na policejní služebnu dostavil mladík (17 let), který uvedl, že se chce přiznat k neoprávněnému použití hasícího přístroje v parkovacím domě. Policisté nás přivolali, tak abychom věc dořešili, protože věděli, že po pachatelích této klukoviny pátráme. Mladík následně sdělil, že toto udělal, jen ze srandy, aby to vyzkoušel, ale udělal to tak aby nepoškodil žádné vozidlo nebo nezpůsobil jinou škodu. Také uvedl, že u tohoto byl sám a nikdo ho k tomu nenavedl. Celá věc byla zadokumentována a bude vyřešena u přestupkové komise.

Na muže šel s teleskopem

25. 4. 2023 ve 12:05 hod. prováděli strážníci kontrolní činnost parkovacího domu. U té si povšimli dvou mužů, kteří vypadali, jak když jeden pronásleduje toho druhého a při tom drží v ruce nějaký předmět. Hlídka ihned zakročila, přičemž bylo zjištěno, že muž mí v ruce teleskopický kovový obušek. Druhý, poraněný muž se snažil z místa ujet na kole. Toho druhý strážník dostihl a zachytil jej. Poraněný tvrdil že nic nechce a že chce pryč. S ohledem na to, že jeho rána vypadala na velkou, byla přivolána záchranka, a protože se jednalo o podezření ze spáchání nějakého trestného činu, povolali jsem na místo Policii ČR. […]

Rvačka Na Dolíku

25.4.2023 v 10.13 hod. nám bylo z Charitního centra oznámeno, že se v ul. Na Dolíku poprali bezdomovci. Hlídka vyrazila na místo, kde zastihla skupinku osob, které mohla být předmětem našeho zájmu. Naše intuice se nemýlila. Bylo zjištěno, že jeden muž napadl mladou ženu a strhla se rvačka. Protože při rvačce spadli i na vozidlo, které poškodili a jednalo se o místo veřejně přístupné, bylo zde podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a poškození cizí věci. Proto jsme povolali na místo policisty a věc jim předali. Agresor (40 let) nyní čelí obvinění a věc bude ve zkráceném přípravném řízení řešit soud.

Když zabezpečit, tak pořádně

21. 4. 2023 v 10:00 nám oznámil občan, že na parkovišti u pekáren stojí vozidlo a toto je otevřené, neuzamčené a nikde není jeho majitel. Hlídka po příjezdu provedla kontrolu vozu, zda není poškozeno nebo nejeví jiné známky, že by bylo napadeno pachatelem tr. činu. Ani perlustrací nebylo zjištěno, že by bylo vozidlo hlášeno jako odcizené. Na majitele se nepodařilo získat adresu ani kontakt. Proto vozidlo bylo zajištěno vymezovací páskou a na vůz byla preventivně nasazena botička a vylepena informace co se stalo. V 13:15 se nám ozval muž, že je majitelem vozidla, a tak hlídka mu vůz předala a majitel […]

Zase stříkačky

19. 4. 2023 v 14:09 hod. nám bylo oznámeno, že u Sportcentra byla nalezena krabička s injekčními stříkačkami. Na místo se ihned dostavil strážník, který si celou krabičku převzal a uložil věci jako nebezpečný odpad, který bude patřičně zlikvidován cestou zdravotnického zařízení.