Slušnost a tolerance zřejmě chyběla při míjení se dvou vozidel na Brandýsku

Praha venkov – VÝCHOD – Při objíždění překážky na silnici vznikl konflikt vedoucí až k fyzickému napadení.

Policejní hlídku z obvodního oddělení Brandýs nad Labem vyslal operátor 2. listopadu kolem půl třetí odpoledne na Branýsku do ulice Jasanová ke vzájemnému fyzickému napadení několika osob. Na místě policisté zjistili, že příčinou celého konfliktu byla nevhodná gesta a posunky mezi řidičem a spolujezdkyní druhého vozu při objíždění překážky na silnici. Po neverbální komunikaci se osmačtyřicetiletý muž otočil a následoval vůz, který zastavil v Jasanově ulici. Tam následovalo slovní napadení mezi oběma řidiči a šestatřicetiletou spolujezdkyní, které vyvrcholilo vzájemným fyzickým napadením za přítomnosti svědků. Všichni tři zúčastnění byli ošetřeni ve zdravotnickém zařízení.

Na policejní stanici v Brandýse nad Labem policisté tento týden sdělili jednomu z řidičů podezření se spáchání přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Stejný verdikt čekal i na spolujezdkyni, které bylo sděleno podezření ze spáchání stejných přečinů jako u jednoho z řidičů.

Oběma zúčastněným nyní hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na tři roky.

Otázkou je, zda by se dalo takovému konfliktu, o kterém bude nyní rozhodovat soudce okresního soudu, předejít. Pokud by mezi účastníky silničního provozu bylo více tolerance, slušnosti, vzájemného pochopení a především dodržování všech pravidel.

por. Mgr. Eva Hašlová
4.12 . 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    4.12.2019