Řídili pod vlivem drog, jeden z mužů opakovaně!

Praha venkov – VÝCHOD – Během jednoho dne policisté odhalili dva řidiče pod vlivem návykových látek.

Devětadvacetiletý řidič osobního vozidla pod vlivem drog neunikl dopravním policistům z Prahy venkov – Východ, kteří si ho ve středu 17. ledna dopoledne všimli v Měšicích. Po zastavení řidiče ve voze značky Audi následovala běžná silniční kontrola. Během ní se řidič podrobil i orientačnímu testu na přítomnost návykových látek v těle. Pro řidiče zřejmě nebylo překvapením, že tento test ukázal pozitivní výsledek. Dalším krokem pro řidiče bylo lékařské vyšetření v nemocnici, které souviselo s odběrem krve a moče. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Jednání řidiče, které je kvalifikováno jako přestupek, bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu k následnému projednání.

Dalšího řidiče pod vlivem návykových látek odhalila hlídka policistů z obvodního oddělení Brandýs nad Labem také ve středu 17. ledna kolem páté hodiny odpoledne. Silniční kontrole spojené s orientačním testem ke zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek v těle se podrobil v Pražské ulici v Brandýse nad Labem.

Kontrolou v informačním systému dále policisté zjistili, že muž má od 15. ledna 2018 zadržený řidičský průkaz. Toho dne, tedy v pondělí 15. ledna krátce před půlnocí v Brandýse nad Labem, nerespektoval výzvu k zastavení ze strany policejní hlídky a snažil se ujet. Zastavil až ve Strojírenské ulici, která je slepá. Zde, při manévru a pokusu opět ujet, poškodil policejní vůz a zranil jednoho z policistů. I přesto policisté muže dopadli a během kontroly zjistili, že i v tomto případě řídil pod vlivem drog.

Svým chováním se dopustil hned několika přestupkových jednání, a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby a řízení vozidla pod vlivem návykové látky.

nprap. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – VÝCHOD
19.1. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    19.1.2018