Řidič pod vlivem drog se zákazem řízení ujížděl policistům

Praha venkov – VÝCHOD – Nebezpečnou jízdu z Prahy do Středočeského kraje zakončil havárií v obci Starý Brázdim.

Policejní hlídka pohotovostní motorizované jednotky chtěla v pátek 21. února kolem jedenácté hodiny večer zkontrolovat osobní vozidlo, které jelo od městské části Prosek směrem na Vinoř. Na výzvu k zastavení řidič nejprve poblíž prostoru benzinové čerpací stanice přibrzdil, následně však zřejmě změnil své rozhodnutí a policistům začal ujíždět. Svojí nebezpečnou, rychlou a agresivní jízdou při cestě do Středočeského kraje ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, neboť různě ve vysoké rychlosti přejížděl do protisměru a zpět.

Respekt neměl ani ze závor u železničního přejezdu v obci Kbely, které byly v poloze zabraňující přejetí kolejí z důvodu bezpečného projetí vlaku. Na území Prahy venkov – Východ řidič ohrozil městský autobus a pokračoval dále, až do obce Velký Brázdim, kde ve slepé ulici havaroval do železného sloupku. Nebezpečnou jízdu s řidičem absolvovala sedmatřicetiletá spolujezdkyně. Policisté obě osoby zadrželi, neboť se snažily z místa utéct.

Následnou kontrolou a lustrací vyšlo najevo, že řidič má několik platných zákazů řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2024. Po havárii řidič podstoupil test ke zjištění přítomnosti drog v těle s pozitivním výsledkem.

Za takové jednání mu kriminalisté sdělili obvinění ze spáchání přečinu obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Vzhledem k opakování páchání trestné činnosti byl podán návrh na vzetí jednačtyřicetiletého řidiče do vazby, čemuž bylo vyhověno.

por. Mgr. Eva Hašlová
25.2. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    25.2.2020