Prevence na školách

Praha venkov – VÝCHOD – Na základní školu v Brandýse nad Labem zavítali policisté.

Za žáky osmého a devátého ročníku na Základní škole ve Staré Boleslavi přijela v úterý 17. prosince policistka z oddělení tisku a prevence z Brandýsa nad Labem, aby si společně si popovídali o problémech týkající se šikany a kyberšikany. S těmito termíny jde ruku v ruce také pojem trestní odpovědnost, který byl dětem přiblížen a vysvětlen. Během povídání vyšlo najevo, že se několik žáků s projevy šikany a kyberšikany setkalo nebo tento problém zaregistrovali mezi kamarády.

Společnému povídání věnovali velkou pozornost a zajímavými dotazy a příspěvky navzájem obohatili své spolužáky. Cílem těchto preventivních přednášek je působit na děti, seznámit je s tím, co to vlastně šikana je, jak se chovat. Zároveň jim říci, jaké mohou být následky pro toho, kdo tímto způsobem ubližuje druhým.

Ve stejný okamžik probíhal v další třídě s kolegyní z oddělení tisku a prevence dvouhodinový návazný program Protidrogového vlaku se žáky, kteří během loňského školního roku Protidrogový vlak navštívili. Policistka se s žáky vrátila zpět k filmovému příběhu a společně jim zajímavou formou rozšířila právní povědomí právě v oblasti drogové problematiky a kriminality. Obou preventivních akcí se účastnil i strážník Městské policie v Brandýse nad Labem, který se věnuje právě prevenci kriminality.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
17.12. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    17.12.2019