Požár

Praha venkov – VÝCHOD – V Káraném hořel lesní porost.

V úterý 7. dubna odpoledne vyslal operační důstojník tísňové linky policejní hlídku brandýského obvodního oddělení do lesního prostoru v Káraném k požáru lesa. Oheň spálil porost v hodnotě několika tisíc korun. Ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru se policisté případem zabývají, neboť není vyloučeno, že byl oheň založen úmyslně.

V mnoha případech je na vině lidská nedbalost při rozdělávání ohňů, nebo úmyslné založení ohně či kouření v lese. Jsou lidé, kteří nedbají výstrah ani zákazů a jsou schopni si i v suchém počasí oheň v lese rozdělat. O kouření ani nemluvě. Lidé jsou přesvědčeni, že když si ohniště nějakým způsobem ohraničí a při odchodu oheň uhasí, že se nemůže nic stát. V mnoha případech je opak pravdou. Zejména v lese se často stává, že chytne hrabanka a oheň se šíří pod zemí, aniž by to člověk tušil a uhašení ohniště již moc neřeší. Les začne hořet třeba několik desítek metrů od ohniště a někdy až za několik dní.

Apelujeme na občany, aby dodržovali veškerá pravidla chování v souvislost s rozděláváním ohňů a chovali se zodpovědně. Hasiči od počatku propuknutí koronavirové nákazy v naší republice plní mnoho dalších úkolů a činností za účelem zabránění šíření nebezpečné nákazy, čímž chrání ZDRAVÍ a ŽIVOTY NÁS VŠECH. 

V případě úmyslného založení požáru je věc kvalifikována jako přečin poškození cizí věci, za což po dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až do šesti let, podle výše způsobené škody.

por. Mgr. Eva Hašlová
8.4. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    8.4.2020