OKRESNÍ KOLO MLADÝCH CYKLISTŮ – ŽÁCI ZÁKLADNÍCH ŠKOL SOUTĚŽILI VE ZNALOSTECH I VE ZRUČNOSTI JÍZDY NA KOLE.

Desítky dětí základních škol z Prahy venkov – východ se ve čtvrtek 11. května tohoto roku zapojily do Okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP 2023. Soutěž proběhla v areálu dopravního hřiště v Čelákovicích. Žáci prvního a druhého stupně základních škol prokazovali své dovednosti při jízdě na dopravním hřišti, jízdě zručnosti a museli projít i testem pravidel silničního provozu. Nechyběla ani zkouška poskytování první pomoci.

Dohled při soutěži Okresního kola mladých cyklistů prováděli policisté z dopravního inspektorátu i čelákovického obvodního oddělení a strážníci městské policie.

Naší snahou bylo pomoci dětem se bezpečně pohybovat v silničním provozu a zvyšovat zábavnou formou jejich zájem o dopravní výchovu. Ověřovali jsme znalosti a dovednosti těchto mladých cyklistů a pomohli jim tak se správně a bezpečně chovat při jízdě na kole s cílem snížit nehodovost dětí.

Všichni soutěžící obdrželi drobné upomínkové ceny, které věnoval BESIP. Akce se obešla bez zranění a ukázalo se, že jsou děti dobře připraveny a ovládají všechna základní cyklistická pravidla chování v silničním provozu.

       

por. Bc. Lucie Nováková
komisař
P ČR Praha venkov – VÝCHOD
11. května 2023

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    11.5.2023