Jízda nezletilého chlapce skončila zraněním chodkyně a několika nabouranými vozidly

Vozidlo si chlapec „vypůjčil“ od svého otce.

Začátkem minulého týdne vyjížděli policisté z dopravního inspektorátu Praha venkov – VÝCHOD k dopravní nehodě, která se stala v Brandýse nad Labem.

Tam si nezletilý mladík bez vědomí svého otce „vypůjčil“ klíčky od jeho vozidla a vydal se na cestu. Když chtěl na parkovišti v ulici Zahradnická zaparkovat, příliš se mu to nepovedlo. Při parkování naboural do zde stojícího vozidla Škoda Fabia, proto poté požádal o pomoc s rozjezdem vozidla 18letou dívku. Situace se tím ale ještě více zkomplikovala. Vozidlo se rozjelo a otevřenými dveřmi srazilo právě tuto 18letou dívku a následně nabouralo ještě do 3 dalších vozidel. Dívka utrpěla těžká poranění, se kterými byla následně převezena do pražské nemocnice.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z neoprávněného užívání cizí věci a ublížení na zdraví z nedbalosti.

Policisté by tímto případem chtěli hlavně upozornit na to, že by si rodiče měli klíče od vozidla před dětmi lépe schovávat. Není bohužel výjimkou, že i děti mladšího věku si bez vědomí rodičů klíče od vozidla tajně vezmou a vydají se za dobrodružstvím. Jízda dítěte nebo nezletilé či mladistvé osoby, která nevlastní řidičské oprávnění a tím pádem nemá s řízením zkušenosti pak může dopadnout velmi tragicky. V lepším případě skončí pouze nabouranými plechy.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
26. dubna 2022

 

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    26.4.2022