Informace o zahájení I. etapy výstavby okružní křižovatky ve Staré Boleslavi (u kasáren)

Chtěli bychom Vás informovat o zahájení výstavby okružní křižovatky ve Staré Boleslavi (u kasáren) na sil. II/610, která jako první přinese omezení provozu v místě výstavby. Již v neděli 29. 5. 2022 budou v místě probíhat přípravné práce s přestavbou betonových bariér a dopravního značení a zařízení.

Samotná I. etapa je plánována od 30. 5. 2022 do 30. 7. 2022 a omezení provozu bude takto.

Během této etapy bude zcela uzavřen nájezd na dálnici D10 ve směru na Prahu. Na Mladou Boleslav najedete bez problémů, jen na dálničním mostě dojde k zúžení.

Sjezd z D10 na Starou Boleslav ve směru od Mladé Boleslavi bude možný, okolo kasáren ovšem pojedete po provizorní komunikaci v zúženém režimu. Po stejné komunikaci v zúženém režimu se dostanete také ze staroboleslavského vlakového nádraží a opačně. Z Prahy na Starou Boleslav sjedete z D10 více méně bez problémů. Situace je pro lepší představu zachycena na přiložené grafice.

Změny v autobusové dopravě

V rámci etapy č. I dojde k odklonu autobusové linky 379. Ta bude ve směru na Prahu vedena přes Brandýs nad Labem, kde v Zápech (za Teskem) najede na D10. Úplně bude tedy zrušena zastávka Na Panském. Změněn pak bude sled zastávek: Na Prahu: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Aut.st. – Černý Most. Z Prahy: Černý Most – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Sídliště – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Aut. st.

Zastávka Na Panském bude zrušena i pro linky 667 a 670.

Linky 367, 375, 477 a 478 směrem k a ze staroboleslavského nádraží budou vedeny po provizorní komunikaci, ke změně zastávek nedojde.

-raf- 26. 5. 2022

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    26.5.2022