Informace o dopravních omezení v souvislosti se stavebními pracemi při opravě kanalizace a archeologického průzkumu v centru Stará Boleslav od 15. května do 29. září.2023

V souvislosti s prováděním stavebních prací v rámci rekonstrukce kanalizace a archeologického průzkumu budou pokračovat práce takto:

15.5. – 30.6.2023 bude provoz na ul. Boleslavská (procházející Mariánským náměstím) omezen na JEDEN JÍZDNÍ PRUH a doprava zde bude kyvadlově řízena světelným signalizačním zařízením (SSZ). Přitom budou probíhat stavební práce i v ul. Šarochova, tak aby mohlo být co nejrychleji provedeno napojení prací z Boleslavské ulice do ul. Šarochova. To proběhne při plné uzavírce, které je další etapou těchto prací – viz další odstavec.

Objízdná trasa je navržena mezi ulicemi Mělnická a Boleslavská před MěÚ (neslouží pro odbavení celé ul. Mělnické, ale pro obyvatele části za výjezdem z areálu Norma a pro návštěvníky MěÚ). Pokud pojedete ulicí Mělnická směrem od křižovatky s Okružní, v ul. Mělnická budete muset odbočit do ul. Třebízského a U Staré Kovárny. Při výjezdu z areálu Norma budete muset odbočit vpravo a následně vjet do ul. Třebízského a U Staré Kovárny – viz grafiky v příloze.

1.7.2023 – 29.9.2023 (předpokládaný termín, pokud nebude prodloužen archeologický průzkum) – bude úplná uzavírka ul. Boleslavská u křižovatky s ul. Šarochova a po tuto dobu bude úplně uzavřen provoz mezi Brandýsem a Boleslaví po sil. II/610 a bude objízdná trasa po D10.

Objízdná trasa pro obyvatele části Mělnické ulice (za výjezdem z areálu Norma po prádelnu) bude určena spojnice mezi ulicemi Mělnická a Boleslavská před MěÚ (neslouží pro odbavení celé ul. Mělnické, ale pro obyvatele části za výjezdem z areálu Norma a pro návštěvníky MěÚ). Pokud pojedete ulicí Mělnická směrem od křižovatky s Okružní, v ul. Mělnická budete muset odbočit do ul. Třebízského a U Staré Kovárny. Při výjezdu z areálu Norma budeme muset odbočit vpravo a následně vjet do ul. Třebízského a U Staré Kovárny. Ostatní doprava bude odkloněna na ulici Boleslavská a přes exit 14 na D10 směr Praha a na sjezdu exit 10 do Brandýsa. V opačném směru bude již od křižovatky ul. Ivana Olbrachta x Na Celné x Na Prádle odkláněn provoz na objízdnou trasu přes D10 – viz opačně  směr ze Staré Boleslavi, protože za mosty bude silnice č. II/610 uzavřena a komunikace bude slepá.

od 30.9.2023-bude uzavřena část ul. Šarochova až k prostoru bývalé vrátnice Kovopodniku, kde budou pokračovat stavební práce. Část ul. Šarochova bude v tuto dobu obousměrná a bude zde v užších částech zakázáno zastavení.

-raf- 9. května 2023

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    9.5.2023