Dopravně bezpečnostní akce

Nepodceňujme svojí bezpečnost na silnicích. Z důvodu stálého zvyšování bezpečnosti osob na silnicích proběhla v pondělí 20. února 2017 dopravně bezpečnostní akce. Policisté se na území Středočeského kraje zaměřili na viditelnost osádky vozidla při mimořádných událostech v silničním provozu. Cílem této akce byla nejen kontrola technického stavu vozidel, ale svojí pozornost policisté zaměřili i na užití zimních pneumatik. Během akce nebyla opomenuta kontrola povinné výbavy ve vozidle, jejíž součástí je i reflexní vesta. Mile překvapeni byli řidiči ve chvíli, když jim z rukou policistů byly darovány reflexní vesty pro spolujezdce. Reflexní vesty byly řidičům pro jejich spolujezdce rozdávány v rámci preventivního projektu, který byl zaměřen hlavně na zvýšení viditelnosti osádky při mimořádných událostech v silničním provozu.

Policisté při silničních kontrolách informovali řidiče o nutnosti správného uložení vesty, která je ze zákona povinnou výbavou vozu. V situaci, kdy motorista při dopravní nehodě nebo jiné události vystoupí z vozidla, musí si vestu obléknout, proto by ji měl mít po ruce a ne v zavazadlovém prostoru.

Policisté na území Prahy venkov – VÝCHOD během několika hodin zkontrolovali více než šest desítek vozidel, z nichž se pouze osm řidičů dopustilo přestupku v dopravě, za což jim byla na místě uložena bloková pokuta. Přestupek v dopravě u jednoho z řidičů byl oznámen správnímu orgánu, který bude ve věci rozhodovat. Během trvání této akce policisté řidičům rozdávaly reflexní vesty pro jejich spolujezdce. Pozitivním faktem bylo, že žádný z kontrolovaných řidičů neřídil pod vlivem alkoholu či jiných omamných a psychotropních látek.

Podobné dopravně bezpečnostní akce budou probíhat v rámci celého Středočeského kraje i nadále.

21.2.2017

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    14.4.2017