Dětský den ve Staré Boleslavi

Praha venkov – VÝCHOD – Složky Policie ČR se účastnily Dětského dne ve Staré Boleslavi.

Letošní Dětský den pořádaný Armádou ČR a Městským domem dětí a mládeže Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se konal v pátek 1. června 2018 od 8:30 do 11:30 hodin ve Staré Boleslavi, a to v prostorách vojenského cvičiště – heliport, za areálem Jaselských kasáren. Na celé dopoledne byl pro děti připravený bohatý program.

Policejní složky se představily několika dynamickými ukázkami. Pořádková jednotka z Nymburka předvedla zákrok proti davu lidí, kteří odmítali opustit místo shromáždění. Proti policistům použili rozbušky a jinou pyrotechniku. Součástí zákroku pořádkové jednotky byla i jízdní policie, která zajišťovala bezpečnost policistů pacifikujících agresora. Lehce si poradili se situací, kdy dva pachatelé loupežného přepadení se snažili policistům ujet. Nechyběla ani fingovaná přestřelka. Zajímavou atrakcí byl vzlet, pohyb ve vzduchu a přistání policejního dronu. K vidění a k seznámení byly i další statické ukázky výstroje, výzbroje, techniky a vybavení dalších policejních složek. Do Staré Boleslavi za dětmi přijeli policisté z Poříčního oddělení z Nymburku, nechyběla ani policejní čtyřkolka z obvodního oddělení Mšeno nebo dopravní policisté z odboru služby dopravní policie Středočeského kraje. Z územního  odboru Prahy venkov – Východ mezi děti zavítal technik služby kriminální policie a vyšetřování se speciálně vybaveným vozidlem, dopravní policisté s „opileckými brýlemi“  a prvosledová hlídka. U stánku Policie ČR dostávaly děti různé omalovánky, vystřihovánky a další drobné dárečky.

Kromě zastoupení policejních složek měli pro děti připravený bohatý program vojáci Armády ČR a pracovníci Městského domu dětí a mládeže. Velkou pozornost věnovaly děti ukázce výcviku služebních psů Armády ČR, průletu lehkých bojových letounu L-159 Alca. Zejména chlapcům se líbilo představení bojového umění MUSADO. Nedílnou součástí byly také statické ukázky vojenské techniky. Nechyběli ani hasiči a různé soutěže, střelba ze vzduchovky, nafukovací skákací hrad a další atrakce.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – východ
4.6. 2018

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    4.6.2018