Den otevřených dveří u strážníků pro děti z MŠ Chobotská

Dne 18. 10. 2023 proběhla na služebně MP Brandýs nad Labem – Stará Boleslav v ul. Dr. Jánského milá akce pro děti. Jednalo se o Den otevřených dveří MP pro děti z mateřské školky Chobotská. Byla to první akce tohoto charakteru na naší nové služebně a vlastně se k tomu došlo náhodou. Kolega, který řešil nějakou záležitost v MŠ, viděl krásnou obrázkovou výzdobu školky. Tak ho napadlo, že by nám děti mohly nakreslit na služebnu také nějaké podobné obrázky. A za to by mohly přijít na oplátku k nám, prohlédnout si naše vybavení a seznámit se s naší prací.

Slovo dalo slovo, děti namalovaly obrázky a dovezly nám je na služebnu. Za odměnu je strážníci provedli, ukázali všechno vybavení, jak fungují kamery… A aby toho nebylo málo, přidal se i Sbor dobrovolných hasičů, který předvedl svou novou zbrojnici i vybavení a výzbroj. Takovou třešničkou na dortu byla prohlídka služebních vozidel MP, hasičů a techniků Policie ČR (i zástupce PČR se dostavil). Děti tak měly aspoň představu, s kým vším spolupracujeme.

Nebylo to ale jen o ukázkách. Děti musely také splnit zapeklité úkoly. Na pracovních listech musely správně odpovídat na to, jak se správně chovat v dopravě a na ulici. A protože byly moc šikovné a hodné, odcházely od nás s dárečky v podobě tradičních reflexních prvků a malé společenské hry, aby si mohly doma s rodiči zahrát, když už se nám blíží dlouhé večery.

Některé fotgrafie z akce.

Radek Fedaček – prevence kriminality MP

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    19.10.2023