Dálniční známky pro rok 2019

Praha venkov – Východ – Dálniční známky jsou platné do 30. ledna, od 1. února musí být již nové.

S příchodem nového roku bychom neměli zapomenout na nové dálniční známky. Do konce měsíce ledna jsou stále platné dálniční kupóny z roku 2018. Od 1. února 2019 však na pravém spodním rohu předního skla vozidla z pohledu řidiče musí být nalepena již nová. Ceny jak ročních, měsíčních i desetidenních známek zůstávají stejné jako v předchozím roce.

Policisté je na zpoplatněných komunikacích kontrolují v rámci běžného výkonu služby v průběhu celého roku. Kupón se skládá ze dvou dílů, na oba se musí vyplnit registrační značka vozidla. Jeden díl se umisťuje na okno vozidla a druhý díl je nutno si uschovat. Slouží právě ke kontrole policií nebo celními orgány.

Pokud je dálniční kupón nenalepený, bez označení doby platnosti nebo bez vyplněné registrační značky je neplatný. Po skončení doby platnosti musí být kupón odstraněn. Pokud odstraněn není, motorista nemá na zpoplatněném úseku dálniční známku nebo nesplnil výše uvedené povinnosti, hrozí mu na místě pokuta do výše pěti tisíc korun, ve správním řízení dokonce až sto tisíc korun.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
2.1. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    3.1.2019