Během pár dní vyhaslo několik životů při dopravních nehodách

Praha venkov – VÝCHOD – Policisté vyjížděli během noci ke dvěma tragickým nehodám, další na sebe nenechala dlouho čekat.

Během uplynulého víkendu došlo na území Prahy venkov – Východ ke dvěma tragickým dopravním nehodám. V sobotu ještě před půlnocí vyjel řidič osobního vozidla ze silnice v katastru obce Mochov, kde se střetl se vzrostlým stromem. Nejen on, ale i jeho spolujezdec utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehli.

O pár hodin později zasahovaly veškeré složky integrovaného záchranného systému u další neméně tragické události. Kolem druhé hodiny ráno řidič osobního vozidla taktéž sjel ze silnice mimo vozovku, kde v členitém terénu havaroval. Společně s ním uvnitř automobilu jely další dvě osoby. Jeden z cestujících bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem. Další spolujezdkyně a řidič byli se zraněním převezeni do nemocnice.

V tomto případě zřejmě sehrál svoji roli i alkohol, který byl zjištěn odborným měřením v dechu řidiče vozidla. Zjištěná hodnota byla téměř dvě promile.

Na začátku týdne, tedy v úterý 23. června po desáté hodině dopoledne jsme přijali informaci a další tragické události. Řidič dodávky při projíždění přes nechráněný železniční přejezd v katastru obce Zápy nedal přednost projíždějícímu osobnímu vlaku, který narazil do pravé přední části dodávky. Na místě spolujezdce seděl muž, který způsobenému zranění na místě podlehl. Řidič byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocnice.

Příčiny a všechny okolnosti u výše uvedených tragických dopravních nehod jsou nyní předmětem šetření brandýských kriminalistů.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

Jistě je důležité připomenout a zmínit plnou soustředěnost nejen řidičů, ale všech účastníků stále houstnoucího provozu a věnování se dění kolem sebe.  

por. Mgr. Eva Hašlová
25.6. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    26.6.2020