AKTUALIZACE: Vážná dopravní nehoda u Podolanky z května 2020

PRAHA VENKOV – VÝCHOD – Muži hrozí trest odnětí svobody až na 8 let

AKTUALIZACE
Kriminalisté z Prahy venkov – VÝCHOD zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla, kterého obvinili ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky, jelikož bylo zjištěno, že řidič usedl za volant pod vlivem drog a to konkrétně metamfetaminu a amfetaminu. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na 8 let.
Řidič autobusu utrpěl zranění se kterými se léčil téměř dva měsíce, ostatních 14 cestujících v autobuse vyvázlo z nehody bez zranění. Celková škoda na autobuse byla vyčíslena téměř na 3 miliony korun.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
29. března 2021


V úterý 19. května jsme před pátou hodinou odpoledne přijali oznámení o dopravní nehodě v katastru obce Podolanka ve směru na Prahu. Z dosud nezjištěných příčin vjel řidič osobního vozu do protisměru, kde se střetl s autobusem. Následkem střetu autobus dále narazil do stromu u silnice. V autobuse cestovalo více jak deset pasažérů.

Při dopravní nehodě utrpěl řidič osobního vozidla vážné zranění, které si vyžádalo letecký transport do pražské nemocnice. Řidič autobusu a další čtyři účastníci nehody byli také ošetřeni zdravotníky.

Veškeré příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou nyní předmětem šetření brandýských kriminalistů.

por. Mgr. Eva Hašlová
20.5. 2020

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    29.3.2021