Agresivní výtržníci napadali kolemjdoucí

Praha venkov – VÝCHOD – V Brandýse nad Labem napadla trojice devatenáctiletých útočníků kolemjdoucí muže.

Agresivního a hrubého jednání se 1. června kolem čtvrté hodiny ráno v Brandýse nad Labem dopustila trojice mladých lidí. Před obchodem s občerstvením v Pražské ulici nejprve devatenáctiletá žena, ve snaze vyprovokovat konflikt, hodila po kolemjdoucím muži dlažební kostku. Toho zasáhla do hlavy, čímž mu způsobila zranění. Poškozený se snažil situaci i přes jeho zranění uklidnit, na což druhá devatenáctiletá útočnice reagovala kopnutím do jeho spodní části těla. Do celé situace se vložil ještě třetí útočník, devatenáctiletý mladík, který nijak neútočícího ani se nebránícího muže několikrát udeřil do hlavy.

To bylo z pohledu útočníka zřejmě málo, proto následně fyzicky napadl druhého poškozeného, který šel s již napadeným mužem. Toho také několikrát udeřil pěstí do hlavy, čímž mu způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a několikatýdenní rekonvalescenci.

Útočník společně s jednou z útočnic vulgárně a hrubě uráželi přítomné lidi kolem, vyhrožovali jim a vyzývali je ke vzájemnému napadení a k agresi. Žena, která na začátku incidentu kopla jednoho z poškozených, chtěla udeřit dalšího svědka celého konfliktu. Ten se sehnul a pěst útočnice dopadla na tělo již napadených mužů.

Celým incidentem se zabývali policisté z obvodního oddělení v Brandýse nad Labem. Po zjištění všech okolností si obě útočnice vyslechly sdělení o podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Devatenáctiletému mladíkovi bylo také sděleno podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a ublížení na zdraví, za což jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
31.7. 2019

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    31.7.2019