Za krádeže mohou dva muži skončit ve vězení- nakradli věci za více jak 800 tisíc korun…

V předešlých dnech zahájili kriminalisté z Prahy venkov – VÝCHOD trestní stíhání 26letého a 20letého muže. Šestadvacetiletého muže obvinili z pokračujícího přečinu krádeže ve spolupachatelství, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, druhého, mladšího z mužů, pak „pouze“ z pokračujícího přečinu krádeže.

Oba muži toho stihli od prosince roku 2021 do února letošního roku opravdu hodně. Za necelé dva měsíce napáchali na krádežích škodu ve výši 800 tisíc korun.

V prosinci měli společně odcizit kola ze několika osobních vozidel, nejprve v obci Zeleneč a později v obci Jirny, Horoušany, Mstětice, Zápy a Čelákovice. Způsobili tak celkovou škodu ve výši 200 tisíc korun.

V dalším případě se vydal 26letý muž krást sám, a to do Čelákovic. Tam se měl vloupat do vozidla a z něj odcizit nářadí v celkové výši přes 100 tisíc korun. Jednalo se především o AKU vrtačky, brašny s nářadím, pilu a další. Poté ještě pravděpodobně s další osobou „navštívil“ bytový dům v Brandýse nad Labem, kde z celkově 7 sklepních kójí měli odcizit věci za 100 tisíc korun.

Nejvyšší škodu měl ale 26letý muž napáchat v obci Mochov, kde měl začátkem února odcizit ze zaparkovaného dodávkového vozidla nářadí a pracovní stroje v hodnotě skoro půl milionu korun.

Policisté na všech krádežích intenzivně pracovali a stopy je dovedli k právě těmto dvěma mužům, které následně obvinili.

Oběma teď hrozí trest odnětí svobody, a to až na 5 let.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
12. dubna 2022

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    12.4.2022