Kontroly zabezpečení rekreačních objektů – nedejte zlodějům šanci!

Na Brandýsku proběhla v neděli 20. února tohoto roku preventivní akce zaměřená na kontrolu zabezpečení rekreačních objektů.

Akci realizovali policisté Obvodního oddělení Brandýs nad Labem v rekreační oblasti v Káraném. Během kontrol nezaznamenali pohyb nežádoucích osob. Všechny kontrolované objekty byly řádně zabezpečeny.

Přesto v období od začátku října loňského roku do současné doby na Brandýsku evidujeme několik případů vykradených chat a chalup v rekreačních oblastech. V době před vánočními svátky vnikl například právě v Káraném zloděj na oplocený pozemek a po rozbití okna chaty z objektu odcizil několik láhví alkoholu, čímž majiteli způsobil škodu více než 6 tisíc korun.

Policisté upozorňují:

V zimním období lidé méně navštěvují své chaty a chalupy. Majitelé rekreační objekty mnohdy zazimují a vrací se až na jaře. Těchto měsíců ovšem hojně využívají zloději a také nevítaní nocležníci.

Zlodějům se tak naskýtá snadná příležitost k prohledání objektu a odcizení zapomenutých cenností. Lidé bez domova v chatách přespávají a často zkonzumují trvanlivé zásoby potravin či alkohol. Velkou ztrátou pro majitele je například spálený nábytek či fotky, kterými si lidé bez domova v chatách zatápí.

Podrobnosti k možnostem zabezpečení různých druhů objektů, včetně kontaktů na ověřené dodavatele zabezpečovacích systémů v různých regionech, jsou pro všechny zájemce dostupné také v mobilní aplikaci „ZABEZPEČTE SE“ nebo na webových stránkách www.stopvloupani.cz.

por. Bc. Lucie Nováková
21. února 2022

    Jakékoliv poznatky a informace můžete uvést zde, i anonymně.

    21.2.2022