DOPRAVNÍ OPATŘENÍ V SOUVISLOSTI S KONÁNÍM TRADIČNÍ SVATOVÁCLAVSKÉ POUTI 27.9.-1.10.2023

Vážení spoluobčané, tím, jak se blíží termín tradiční Svatováclavské pouti, která proběhne ve dnech 27. 9. – 1.10.2023 (všechny akce s tím spojené), bychom Vás chtěli informovat o dopravních opatřeních, která s tím budou souviset. Začneme hezky postupně, jak budou omezení přibývat. Od 21. 9. 2023 bude zakázáno zastavit v ulicích Lázeňská, Průhon, U Starého Labe, Šarochova a Na Dolíku – viz obrázek níže   Od 21. 9. 2023 bude zákaz vjezdu na ulici Lázeňská. Ulice Šarochova bude v úseku po spojení s ul. Lázeňská obousměrná – viz obrázek níže. Od 21. 9. 2023 bude zákaz vjezdu na ulici Lázeňská od křižovatky […]

Srazil značku a ujel, ale FB ho našel.

20. 8.2023 13:30 si hlídka strážníků všimla na kruhovém objezdu na Pražské ulici sražené dopravní značky přikázaný směr objíždění vpravo. Následně bylo provedeno šetření mezi blízké zahrádky restaurace. Tito odpověděli, že cca před 10 minutami do značky narazilo vozidlo, kdy jeho řidič seniorského věku vystoupil a koukl na sraženou značku a se slovy „já jsem snad usnul“ odešel do vozidla a odjel. Následně bylo přes sociální sítě zjištěno, že náhodný svědek tuto situaci zachytil a umístil fotografii na web. Tímto byla zjištěna RZ vozidla, jehož řidič havárii způsobil a celá věc byla předána na dopravní policii.

No dámy, není Vám stydno?

17. 8.2023 10:38 hod. nám bylo oznámeno, že u úřadu v Olbrachtově ulici se nachází podnapilá žena, která má stažené kalhotky. Toto bylo záhy potvrzeno i kamerovým systémem. Na místo se mezi tím dostavila hlídka, která zjistila, že žena je podnapilá a chtěla se vymočit a již nedokázala vrátit oděv na své místo. Také si žena stěžovala na bolest v podbřišku a udávala, že je gravidní. Proto byli na místo povoláni záchranáři, kteří odvezli ženu do nemocnice. Další podobný případ se stal ve 22:10, kdy částečně odhalená žena seděla u baziliky sv. Václava. Hlídka po příjezdu ženě přikázala, aby se upravila a […]

Pád muže na náměstí

15. 8. 2023 v 14:56 hod. naši strážníci prováděli činnost na Masarykově náměstí, když si všimli muže, který nekontrolovaně spadl na dlažbu a způsobil si tržnou ránu na temeni hlavy. Ihned mu přispěchali na pomoc, kterou mu poskytli spolu s dalšími občany, kteří se nacházeli okolo. Mezi nimi byla i lékařka. Hlídka MP urgovala příjezd záchranky, protože bylo zjištěno, že muž padl patrně v důsledku neurologického onemocnění. Záchranáři se po chvilce dostavili a muže prvotně ošetřili a odvezli do nemocnice.

Nález batohu

13. 8.2023 18:38 nám oznámil muž z provozovny na boleslavském náměstí, že právě nějakému muži spadl z kola batoh a muž z místa odjel. Věci má muž u sebe v provozovně. Hlídka přijela na místo, věci za přítomnosti oznamovatele zkontrolovali a následně převzali. Cca po 30 minutách se na MP obrátil muž se žádostí, zda nebyly nalezeny osobní věci a doklady na jeho jméno. Podle popisu a jména to byly přesně věci, které nám byly předány, Poté byly vráceny jejich majiteli.

Pobudové byli vykázáni

13. 8.2023 v 21:07 při pravidelné hlídkové činnosti zaměřené na výskyt osob bez domova, které svým chováním a zjevem mohou zbudit veřejné pohoršení, tentokrát strážníci našli dvě spící osoby poblíž kostela. S ohledem na pokročilejší denní dobu a to, žena místě se nenacházely jiné osoby, byli muži probuzeni a vykázáni z místa. Jiný postih je bohužel u těchto osob nevymahatelný.

Pomoc se sovou

6. 8 .2023 v 15:20 se na MP telefonicky obrátila občanka, která nalezla u ZŠ Na Výsluní poraněnou sovu. Požádala o pomoc, jak naložit s tímto dravcem. Informace o nálezu byla předána pracovníkovi Polabského spolku pro záchranu ohrožených druhů a následně bylo zajištěno předání sovy do péče tohoto skvělého spolku.