Jak bezpečně parkovat v zimních podmínkách

Praha venkov – VÝCHOD – O jarních prázdninách lidí vyráží do hor za lyžováním. Na mnoha místech republiky začaly jarní prázdniny, které jsou často spojovány s cestou do hor za lyžováním. Policisté upozorňují řidiče, aby byli na svých cestách opatrní. Obzvláště v tomto období, kdy riskantní mohou být nejen zatáčky, ale i předjíždění z pruhu do pruhu kvůli vrstvě sněhu v horských oblastech. Velmi často se hovoří o tom, jak správně na sněhu či náledí jezdit. Jak je to ale s bezpečným parkováním? Velmi důležitý je výběr parkovacího místa. Při tom je nutné zvážit, aby vozidlo nepřekáželo ostatním a pamatovat na odjezd […]

Nebezpečný internet

Praha venkov – VÝCHOD – Rodiče by měli mít přehled o tom, co jejich děti dělají na počítačích, a jaké nebezpečí jim na internetu hrozí. Internet je již několik let nedílnou součástí našeho života a také velkým pomocníkem. I zde však číhá nebezpečí, proto je důležité dodržovat určité zásady bezpečného chování na internetu a sociálních sítích. Dnes díky internetu lidé běžně komunikují s cizími a neznámými lidmi z celého světa. Velké nebezpečí se skrývá za používáním sociálních síti. V dnešní době internetu a virtuálního světa je kontakt s druhým člověkem neosobní, nevidíte mu do tváře, a proto si nikdy nemůžete být jisti, kdo se […]

Nedají si říct a nedají si říct…

4. 2. 2020 v 8:40 hod. bylo oznámeno, pracovníkem, který frézuje vozovku v místě budoucí okružní křižovatky Pražská x Průmyslová, že zde v místě, které musí vyfrézovat, stojí pět aut v zákazu zastavení a nedovolují pokračovat v práci. Strážníci u vozidel zjistili majitele, kdy tři okamžitě přišli na místo a po vyřízení pokut, vozidla odvezli. U dvou se toto nepovedlo a proto byla na místo povolána odtahová služba a vozidla byla odstraněna z vozovky na náklady jejich provozovatele.

Osvobození kocoura ze zajetí

29. 1. 2020 v 21:33 hod. nás požádal o pomoc občan, který hledá tři dny svého kocoura. Když ho zase dnes hledal, tak slyšel jeho mňoukání z domu, v ul. Na Vyšším Hrádku, který je ve správě města. Strážníci se spojili se správcovskou firmou, jejíž pracovník se dostavil na místo a objekt otevřel. Zde skutečně byl kocour nalezen a majitel si ho zdravého, ve 22:05 hod., převzal.

Musíme si pomáhat

29. 1. 2020 v 1:15 hod. při hlídkové činnosti u Pražské ulice, byl strážníky spatřen vůz Policie ČR, který jel pod majáky do ul. Tyršova k ubytovně. Strážníci se vydali za policisty, zda není potřeba jejich asistence. Policisté sdělili, že jdou řešit nějaké vzájemné napadení a tak obě hlídky společně šli na ubytovnu. Zde byl nalezen muž s poraněnou hlavou, který byl předán k ošetření zdravotníkům. Policisté na místě zjistili okolnosti napadení a strážníci poskytli při tomto součinnost a zajištění místa. Věc si ponechali policisté k dalšímu šetření.

Trápily nás větry

28. 1. 2020 v 14:50 hod. nám bylo občanem oznámeno a v 15:50 hod. jsme sami, při hlídce zjistili, že v ul. Vestecká a v Hluchově jsou spadlé stromy, které vyvrátil poryv větru běhen letošní, první bouřky. K likvidaci stromu v Hluchově jsme přivolali Technické služby a o strom u Vestecké ulice se postarali hasiči ze Staré Boleslavi. S ohledem na to, že se nejednalo o frekventovaná místa, nebyla narušena doprava a ani nedošlo k jiným škodám nebo poruše elektrického vedení.

Zájem mezi sousedy pomáhá

22. 1. 2020 v 17:30 hod. se na nás obrátila občanka ze Staré Boleslavi, který se od 15:00 hod. nemůže spojit se svou sousedkou a nemůže se k ní dostat do domu, protože je uzamčená v domě zevnitř. Proto na místo byli přivoláni hasiči, záchranná služba a Policie ČR. Po příjezdu na místo hasiči otevřeli dům, kde byla nalezena ležící žena, která byla při vědomí. Tu si převzali záchranáři a Policií, která si věc převzala, byl zajištěný dům.