Informace o zahájení provozu úsekového měření rychlosti na ul. Mělnická

Vážení občané, chtěli bychom Vás informovat, že od 1. 7. 2022 bude spuštěno úsekové měření rychlosti na silnici II/331, ul. Mělnická. Měřený úsek v délce cca 725 m – obousměrně. Měřený úsek je 75 m za odbočkou na sběrný dvůr až ke křížení s ulicí Generála Lišky (směrem z města) – viz mapa úseku. Prosím, věnujte při řízení vozidel pozornost a to nejen na tomto úseku, ale i v ostatních částech města, protože rychlost je stále jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Tím, že Vás o spuštění informujeme, deklarujeme, že nám jde skutečně o prevenci bezpečnosti v dopravě a nikoliv o postih řidičů […]

Vyhrožoval, že vyhodí panelový dům do povětří- muže velmi rychle zadrželi policisté. 

Vyhrožoval, že vyhodí panelový dům do povětří – Policie České republiky Minulý čtvrtek, 23. června 2022, vyjížděly všechny složky IZS do ulice Jasanová v Brandýse nad Labem. Tam se v podvečerních hodinách odehrála dramatická událost, kdy 37letý muž vyhrožoval tím, že celý panelový dům vyhodí do povětří. Jelikož hrozilo reálné nebezpečí, že muž své činy nenechá pouze u výhružek, ale celou věc skutečně zrealizuje, bylo nutné evakuovat všechny další osoby, které se aktuálně v panelovém domě nacházely, těch bylo 21. Policisté na místě mluvili s podezřelým mužem, který s nimi komunikoval přes balkon. Ten uvedl, že se bojí o svou rodinu. U sebe že má […]

Opatrnosti není nikdy dost

7. 6. 2022 23:50 nám oznámila občanka, že v ul. Vestecká stojí podezřelá dodávka. Ze které vystoupili dva muži a chodí po okolí. Ona se obává, aby nešlo o „tipaře“ domů k vykradení. Hlídka dorazila na místo a vozidlo našla před ubytovnou a následnou prověrkou okolí našla i uvedené dva muže. Tito prokázali svou totožnost a bylo zjištěno, že jen roznáší volební tiskoviny do poštovních schránek.

Zapomněl se u čištění trusu

2. 6. 2022 v 18.00 volal pracovník správcovské firmy, zda by nemohli strážníci odemknout budovu úřadu, protože tam byl omylem uzamčen pracovník, který čistil trus ve věžičce úřadu a nemůže se dostat ven. Strážníci přijeli na místo a muže z budovy vypustili.

Jak od Olympiku, hodit klíče do kanálu…

2. 6. 2022 11:20 volala žena, že ji v ul. A. Kalvody spadly klíče do kanálu a ona nemá náhradní a žádala, zda by ji kolegové nemohli nějak pomoci. Strážnicí vyrazili na místo, aby ověřili možnosti jak pomoct. A protože jsou to siláci, tak zvedli víko kanálu a klíče v kanále nalezly a předali je šťastné majitelce.

Na co lidi nepřijdou…

2. 6. 2022 8:00 operátorka kamerového systému parkovacího domu, již poněkolikáté zaznamenala pohyb muže a ženy, kteří do boxu na elektrokola ukládali různé věci, jen ne kolo. Hlídka na místě zastihla muže, který hlídce ukázal box, kde měl skutečně kolo. Po 20 minutách operátorka u druhého boxu viděla ženu, která tam ukládala věci. Hlídka ji zastihla na místě a žena jim ukázala obsah boxu. Bylo tam vše, jen elektrokolo ne. Tak ženě bylo nakázáno, aby urychleně vyklidila box, s tím, že nejde o úschovnu veteše a používala ho pouze pro jeho účel.

Etylická ebrieta v akci

30. 5. 2022 13:58 prováděli strážníci hlídkovou činnost hod v ulici Jiřího Macháčka, když si povšimli muže, který se snažil pomoci druhému muži, který měl zjevné, krvácející zranění na zadní části hlavy. Strážníci zastavili a zraněnému poskytli první pomoc a obvázali mu ránu, aby se zastavilo krvácení. Následně byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu zraněného. Ta vyšla s výsledkem 2,31‰. Poté se již na místo dostavili záchranáři a muže si převzali a odvezli k ošetření.